Ваджрапані, або Чанна Дордже, як його називають тибетці, є одним із найважливіших бодхісаттв тибетського буддизму. Його ім'я перекладається як "Той, що тримає ваджр". Ваджр (дордже) в його правій руці символізує незнищенність ума, а мотузка в лівій означає підкорення бентежних почуттів та спрямування їхньої енергії на принесення користі істотам.
Історія Ваджрапані починається з Індії. Він був одним з учнів Будди Шак'ямуні та його нездоланним охоронцем. Пізніше цей образ став втіленням сили усіх будд.
В іконографії Ваджрапані зображують як у мирній, так і в могутньо захисній формі. Остання більш характерна для буддизму Ваджраяни, що був широко розповсюджений у Тибеті. У мирній формі він найчастіше тримає ваджр і дзвоник, а у захисній - ваджр і лассо з мотузки.
У Китаї він вважається покровителем монастиря Шаолінь та входить у вісімку загальношанованих бодхісаттв.
Ця статуя є витвором буддійського мистецтва і створена за стародавніми канонами майстрами клану Шак`я, що веде свій родовід від племені Будди Шак`ямуні в Непалі. Процес виготовлення таких статуй починається зі створення воскової скульптури та наступного виливання у металі, карбування та особливого покриття. Усі процеси, як і тисячу років тому, виконуються вручну та з дотриманням усіх релігійних обрядів. Сама робота з виготовлення статуї є духовною практикою для буддистів Непалу. Кожна така статуя унікальна і вважається не просто образом Будди, а ніби матеріальним втіленням Просвітлення в цьому світі. Ця дивовижна традиція все ще жива, і до неї можливо доторкнутися через ті витвори мистецтва, які виходять з майстерень долини Катманду.
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає запитань про цей товар.