Калачакра (тиб. Дюк`ї Кхорло, укр. Колесо Часу) – це цикл складних повчань, до якого входять космологія, історія, психологія та практика медитації в межах єдиного циклу. Назва цієї тантри пов'язана з іменем їдаму, який там фігурує. Повчання Калачакри були отримані королем Шамбали безпосередньо від Будди Шак'ямуні. Сторіччями ці повчання передавалися від учителя до учня, і в 11 ст. прийшли до Тибета. Вони належать до недуальних тантр тибетського буддизму та трансформують базове незнання та глупоту в інтуїтивну мудрість.
Мандала Калачакри – це поле сили однойменного їдаму. Він зображується як багаторука чоловіча синя форма в союзі з жіночою багаторукою формою жовтого кольору, що символізує єдність методів та мудрості, простору та блаженства. Мандала схематично зображує палац, в центрі якого знаходиться їдам. В палаці є четверо воріт, крізь які можна потрапити всередину. Але для цього треба відкинути одну з «отрут ума» або бентежних емоцій – гнів, прив’язаність, гордість чи заздрість.
Техніка ксилографії - друку на папері дзеркально вирізаними кліше з дерева відома тибетцям ще з часів приходу буддизму та виникнення писемності у VII-VIII ст. н.е. У Європі ця техніка стала відома лише наприкінці XIV ст. Таким способом протягом тисячоліть друкувалися буддійські сутри та тантри. Для друку зображень і текстів використовували міцний та вологостійкий папір локта. Він виготовляється з волокон внутрішньої кори кущів Дафни Бхолуа (лат. Daphne bholua), що ростуть на схилах гімалайських гір на висоті 1700-4000 метрів. Як і тисячу років тому, цей папір досі виробляється вручну і має сакральне значення для жителів Гімалаїв. Серед туристів він відомий як «рисовий папір» і популярний у декоративному та релігійному мистецтві. Сьогодні локта виробляється лише у сільських районах Непалу, переважно у Баглунгу, і через трудомісткість виробництва має високу ціну. Стійкість до вологи, плісняви та комах дозволяє цьому паперу служити кілька тисячоліть (за оцінками вчених – до 3500-4000 років). Найдавніший із збережених текстів на локта знаходиться в Національному архіві Непалу в Катманду. Це буддійська сутра "Каранья-буха", написана шрифтом Ліччхавів 1900 років тому.
При обробці багету використовується суміш гірського бджолиного воску та карнаубського воску (зібраного з листя пальми Карнауба). Крім своєї екологічності, такий склад перешкоджає появі деревних паразитів та безпечний при використанні усередині приміщення.
Антивідблискове скло цінне тим, що розсіює відблиски падаючого на нього світла. Це дозволяє бачити зображення чітко під будь-яким кутом зору, при цьому колірна гама не спотворюється завдяки надпрозорості скла. Крім того, скло захищає зображення від пилу та впливу ультрафіолету, воно також стійке до подряпин, легко ріжеться та очищається.
Геометричний візерунок, що прикрашає багет по периметру, є стилізованим зображенням вузла безкінечності, що символізує нескінченність ума та взаємозв'язок усіх явищ.
Розмір: 65.5х54.5х1.4см
Ручна ксилографія. Непал
Колір паперу: білий (кремовий)
Колір зображення: чорний
Багет: масив дуба, оброблений воском та декорований «вузлом безкінечності» (техніка гравіювання).
Антивідблискове скло
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає запитань про цей товар.